3 rzeczy, o których trzeba pamiętać

Wiele jest rzeczy, o których warto pamiętać codziennie.

Nie mówię tu od razu o budowaniu jakiejś rutyny, ale o rzeczach, które są dość oczywiste… a jednak o nich często zapominamy.

Dzisiaj mam dla Was 3 takie rzeczy, które wydają mi się ważne, a w gąszczu pracy i obowiązków schodzą na drugi plan.
Obraz może zawierać: tekst „3 rzeczy, O których warto codziennie pamiętać NAWODNIENIE rozpocznij każdy dzień od wypicia szklanki wody pamiętaj piciu ciągu dnia CHWILA DLA SIEBIE zrób coś dla siebie, poczytaj książkę, potrenuj, jeśli nie masz czasu czasu to usiądź chociaż na 5 minut minut uspokój oddech STARAJ SIĘ jeśli będziesz robić wszystko najlepiej jak potrafiszto nie możesz nic sobie zarzucać ATLETYCZNIE”

Nawodnienie.

Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że picie wody jest zwyczajnie jedną z najpotrzebniejszych rzeczy. Nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że człowiek potrafi przetrwać bez jedzenia nawet miesiąc, ale bez wody 10 dni będzie super ciężkie. Do tego nadchodzą upały i będzie jeszcze ciężej.
Dlaczego więc nie dbasz o regularne nawodnienie?
Pracując z ludźmi zauważyłem, że wiele osób nawet nie lubi pić wody bo im nie smakuje. W efekcie zapracowani ludzie potrafią przyjmować płyny tylko w postaci kawy lub napojów słodzonych. Moja rada – lepiej się nauczyć pić tę wodę. Woda nie ma kalorii, jest neutralna, a w zależności od źródła dostarcza również nieco składników mineralnych. Jeśli nie dbasz o nawodnienie to tak jakby cały Twój organizm zwalnia i staje się mniej wydajny.
Zacznij dzień od szklanki wody, którą położysz na wieczór obok łóżka, a w ciągu dnia staraj się wypijać około 2l wody lub więcej im większe masz zapotrzebowanie kaloryczne, więcej trenujesz lub masz bardziej fizyczną pracę.

Chwila dla siebie.

Ludzie z jakiegoś powodu lubią się poświęcać. Do tego stopnia, że robią wokół wszystko dla pracy, dla rodziny, dla znajomych, a nic dla siebie. “Nie mam na to czasu” to jedno z najczęściej wypowiadanych zdań XXI wieku. Dobrze by było żeby jednak ten czas znaleźć. Przede wszystkim po to aby nie czuć się przytłoczonym życiem i obowiązkami, których mamy tak wiele. Znajdź sobie to co lubisz. Może to być trening, może książki, słuchanie muzyki, inne hobby, spacer albo po prostu spotkania ze znajomymi. Nie daj się wciągnąć w wir nieskończonej pracy gdzie dajesz z siebie wszystko a dla Ciebie nic nie ma. Codziennie pamiętaj aby zrobić coś tylko dla siebie.

Staraj się.

Jak już tyle pracujemy i się poświęcamy to zawsze chodzi nam po głowie jeszcze jedna myśl – czy robię to wystarczająco dobrze? Nie chcemy nikogo zawieść ani zawieść siebie. Niestety te myśli potrafią być bardzo dręczące i przytłaczające. Najgorzej jest jeśli rzeczywiście odkryjesz, że Twoje działania były przepełnione lenistwem i niedbalstwem. Wtedy można mieć naprawdę spore wyrzuty sumienia. Co Ty na to aby przy wszystkim co robisz starać się najmocniej jak się tylko da? To takie oczywiste, ale popatrz – jeśli dasz z siebie wszystko to czy ktokolwiek mógłby Ci coś zarzucić? Przecież nie dało się już zrobić tego lepiej!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.