Jaki cel obrać w treningu domowym?

Jeśli siłownie będą wciąż zamknięte przez jakiś czas to napiszę Wam co możecie zrobić w domu, a czego raczej nie zrobicie.
Realizacja Waszych celów treningowych w dużej mierze zależy od Waszego stopnia zaawansowania. To znaczy, że jeśli dźwigacie dużo ciężarów i do Waszego treningu potrzebny jest konkretny bodziec w postaci zewnętrznego obciążenia to być może będzie Wam trudniej.
Cel: redukcja/odchudzanie.
Tutaj sprawa jest prosta – masz deficyt to chudniesz. Więc jakakolwiek aktywność fizyczna będzie sprzyjać. Natomiast problem może stanowić możliwość gubienia tkanki mięśniowej jeśli nie zadbasz o odpowiednią podaż białek lub nienasyconych kwasów tłuszczowych. Siłownia jest idealna aby zapewnić dla ciała bodziec do utrzymania tkanki mięśniowej. W tej sytuacji zadbaj aby w Twoim domowym treningu znalazło się sporo jak najcięższych ćwiczeń z masą ciała typu pompki, podciągania, przysiady, wykroki itp. Jeśli masz możliwość to dodaj jakiekolwiek obciążenie lub gumy.
Cel: budowanie masy mięśniowej.
Tu jest nieco bardziej skomplikowanie. Budowanie mięśni oprócz nadwyżki kalorycznej i odpowiedniej podaży białka wymaga trenowania z zewnętrznym obciążeniem i progresji ciężaru. Bez siłowni jest bardzo trudno, szczególnie jeśli jesteś już dość zaawansowany. Jeśli masz możliwość to dodawaj obciążenie, stawiaj na podciągania, pompki, bułgarskie przysiady oraz stosunkowo wysoką objętość treningową. Ogółem myślę, że się da, ale niełatwo i raczej nie na bardzo ambitne cele sylwetkowe.
Cel: podtrzymanie formy.
W tej sytuacji działałbym podobnie co przy próbach budowania masy mięśniowej. Pamiętaj o dobrym odżywianiu, podaży białka w okolicach 1,6-2g na kilogram masy ciała, która będzie rozłożona mniej więcej po równo na wszystkie posiłki. Nie zapominaj o NNKT i bądź w okolicach swojego zera kalorycznego.
Pomimo zamknięcia siłowni wciąż możliwości jest wiele.
Sam gdybym miał w domu drążek, kółka gimnastyczne i jakiegoś kettla to by mi zupełnie wystarczyło dla moich potrzeb. Nie zapominajcie, że możecie ćwiczenia łączyć w pary, obwody, bawić się w jakieś tabaty, EMOMy czy inne interwały. Jazda na rowerze i bieganie wciąż jest legalne.
Dodatkowo jak wpiszecie na YT “atletycznie” to znajdziecie mój kanał, gdzie macie mnóstwo propozycji ćwiczeń do wykonania w warunkach domowych.
Jeśli potrzebujecie pomocy w złożeniu tych ćwiczeń w cały trening to możecie poprosić o to mnie czy innego trenera tudzież trenerkę.

Dbajcie o siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.