Dbaj o ładny ruch

Po 15 latach trenowania capoeiry mam takie dziwne przyzwyczajenie, że obserwuję ludzi jak się ruszają. Nie wiem czy też na to zwracacie uwagę, ale dla mnie są ludzie, którzy ładnie się ruszają i tacy, którzy ruszają się po prostu brzydko. Widać to też na siłowniach gdzie są osoby, które wypytują trenerów o to co by mogli poprawić w ich naprawdę dobrej technice… i widać też osoby, które wiecznie robią niepełne zakresy ruchu, nie dbają w ogóle o mobilność i w moich odczuciach ich trening jest po prostu niechlujny.
Niechlujny trening blokuje efekty. Blokuje progresję. Prowadzi do mikrourazów i poważniejszych kontuzji, które znów blokują efekty.
Jeśli Twoim celem jest sylwetka to warto trenować z obciążeniem, uczyć się jak najlepszej techniki i oczywiście progresować z ciężarem. Wiele osób nie chce na treningu podnosić większych rzeczy lub często nawet nie myślą o progresji.
Otóż im więcej i lepiej trenujemy na siłowni tym łatwiej nam utrzymać dietę. Wynika to z prostego faktu jakim jest to, że im jesteśmy lepsi w ćwiczeniach i podnosimy więcej w prawidłowych zakresach ruchu to po prostu robimy większą objętość treningową. A to nam daje większe zużycie energii. Czyli większe zapotrzebowanie kaloryczne.
Czyli możesz potencjalnie zjeść więcej utrzymując te same efekty.
Dlatego warto traktować trening równie poważnie jak dietę, nie tylko z uwagi na prewencje urazów. Staraj się polepszać technikę i rozsądnie zwiększać obciążenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.