Dlaczego wierzysz w bzdury?

Zastanawialiście się dlaczego ludzie wierzą w głupoty?

Na przykład w to, że jakaś opaska na rękę reklamowana w TV pomoże im schudnąć zamiast zaufać zdrowej zbilansowanej diecie?

Albo, że TEN NIEZWYKŁY SUPLEMENT zrobi detox w ciele zamiast zajrzeć do książki od biologii i wiedzieć, że od tego jest wątroba?
Okazuje się, że próbowano to wyjaśnić i jedną z przeważających rzeczy jest zapewnienie.
Sprzedawcy suplementów mówią, że one działają. Podczas gdy żaden dopuszczony lek nie daje nigdy 100% pewności działania, no i ma szereg skutków ubocznych, które mogą się pojawić.
Nauka w ogóle działa tak, że na końcu jakiejś pracy i dociekań znajdziemy tekst w stylu „temat ten wymaga wciąż dalszych badań”. Bo naukowcy dobrze wiedzą, że w przyszłości ktoś może odkryć coś jeszcze i podważyć ich tezy. To normalne.
Ale płaskoziemcy po prostu są pewni, że ziemia jest płaska.

I tu jest ich siła.

Bo dla płaskoziemca, który nigdy nie poleci w kosmos (czyli 99,99999 z nich) ziemia do końca życia będzie płaska i odejdzie z tego świata z takim właśnie przekonaniem.
Ludzie potrzebują zapewnień. Chcą wiedzieć, że robią coś dobrze. Niezależnie czy to w diecie, treningu czy też w pracy albo w związku. Chcą wiedzieć, że są kochani, chcą wiedzieć, że dojadą na czas, chcą wiedzieć, że buty które kupują nie okażą się za ciasne.

Pewność jest niezwykle ważna i sprawia, że żyje się łatwiej. Dlatego dociekaj, bądź pewny/a i zapewniaj innych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.