3 rzeczy pomocne w utrzymaniu deficytu kalorycznego

Jeśli planujesz odchudzanie to jest mnóstwo aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Niezależnie od tego czy liczysz kalorie czy nie liczysz to i tak musisz wprowadzić organizm w deficyt kaloryczny.

Obraz może zawierać: tekst „3 rzeczy pomocne W uzyskaniu deficytu kalorycznego NISKOPRZETWORZONA ŻYWNOŚĆ nieprzetworzona żywność syci na dłużej, dostarczając mniej kalorii AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA codzienna aktywność to nie tylko treningi ale także spacery, zakupy czy sprzątanie ŚWIADOMOŚĆ ŻYWIENIA zwracaj uwagę na to ile kalorii, tłuszczu, białek węglowodanów mają produkty, które spożywasz ATLETYCZNIE”

Jeśli tego nie zrobisz to zapomnij o efektach.
Osobiście uważam, że najlepiej jest działać tak żeby uzyskać pożądany deficyt, dostarczając przy tym jak najwięcej kalorii i ogólnie jedzenia objętościowo.
A możemy to robić dokonując odpowiednich wyborów żywieniowych oraz zachowując aktywność fizyczną.
Pamiętaj, że niskoprzetworzona żywność zazwyczaj ma mniejszą gęstość energetyczną. Np. czy wiesz o tym, że jeden snickers to tyle samo kalorii co około 70g ryżu? A czym się bardziej nasycisz? Większość Twojego jadłospisu powinny wypełniać produkty, które są jak najmniej przetworzone. W ten sposób również zwiększasz prawdopodobieństwo dostarczania witamin, minerałów, zdrowych tłuszczy lub błonnika. Im bardziej będziesz najedzony/a tym większe szanse utrzymania deficytu kalorycznego!
Aktywność fizyczna zazwyczaj kojarzy się z treningami lub uprawianiem jakiegoś sportu. To jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest aby starać się być aktywnym poza treningami. Spacery, zakupy, sprzątanie itp. – to wszystko też się liczy i bardzo pomaga! Im więcej ruchu tym mniej kalorii do ucinania!
A wracając jeszcze do diety to staraj się wiedzieć co dokładnie zjadasz, tzn. aby mieć świadomość jakimi z produktami dostarczasz białko, a z jakimi tłuszcze i jak dużo ich tam jest. Dzięki temu nauczysz się dokonywać dobrych wyborów żywieniowych co jest bardzo przydatne w dbaniu o swoją dietę jeśli nie liczysz kalorii. Im większa świadomość Twojego żywienia tym łatwiej o zbilansowanie diety!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.